Lupigreen®P56 - jaro

Kód: 1256356
Neohodnoceno
1 186 Kč / ks
Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení

Organicko-minerální NPK hnojivo - na rostlinné bázi

Detailní informace

Důvěřujte nám - 40 let zkušeností
Důvěřujte nám - 40 let zkušeností
Odborné poradenství
Odborné poradenství
Zaručená kvalita všech produktů
Zaručená kvalita všech produktů

Detailní popis produktu

Lupigreen® P56 Jaro 11 + 1 + 4 (+ 1) + Fe
Organicko - minerální NPK - hnojivo na rostlinné bázi

Chemické a fyzikální vlastnosti

Chemická a fyzikální vlastnost Hodnota
Organická substance OS v % 46,0
Celkový dusík N v % 11,0
Organicky vázaný dusík N v % 3,0
Celkový oxid fosorečný P2O5 v % 1,0
Celkový oxid draselný K2O v % 4,0
Vodorozpustný oxid draselný K2O v % 3,7
Celkový oxid hořečnatý MgO v % 1,0
Celkové železo Fe v % 0,4

 

  1. Organicko - minerální NPK trávníkové dlouhodobé hnojivo s organickým dusíkem pro jarní hnojení na všech travnatých plochách. 

  2. Rychle působící formy dusíku zajišťují i při nižších teplotách v jarním období rychlé zazelenání trávníku, organicky vázaný dlouhodobý zajišťuje prodloužený účinek. 

  3. Organicky vázaný dusík pochází z regionálně vypěstovaných surovin rostlinného původu a to z největší části z lupiny mnoholisté (Lupinus polyphyllus). 

  4. Lupina mnoholistá je ekologicky cenná rostlina, která za pomoci hlízkových bakterií přeměňuje vzdušný dusík na dusík přístupný rostlinám. Lupina roste i na chudých stanovištích, je schopná přijímat těžce dostupné fosfáty z půdy a je dobrou předplodinou. Přináší pestrost do zemědělsky obhospodařované krajiny a slouží i jako „hmyzí louka“  Hnojivo neobsahuje podíl živočišného původu a je bez zápachu. Hnojivo není nutné po aplikaci mechanicky zapracovat či zalít. 

  5. Díky přípravku na zvýšení přirozené rezistence rostlin PlantaCur®P56 je doplňkově zlepšená vitalita a odolnost rostlin ve stresových situacích. Výživa a posílení rostlin je tak zajištěna v jednom pracovním kroku, 

  6. Obsažené železo zlepšuje tvorbu chlorofylu, a tím i zelenou barvu rostlin. 

  7. Lehce přístupná organická část hnojiva podporuje množství a aktivitu mikroorganismů, a tím i půdního života. Tímto se zlepšuje růst kořenů a odolnost rostlin. 

  8. Rovnoměrný granulát je vhodné aplikovat ručně i rozmetadlem hnojiv. Granulace zajišťuje rovnoměrné rozmístění živin na ploše.

Výchozí suroviny: rostlinné zbytky ze zemědělské podukce - lupina (Lupinus polyphyllus), zbytky z extrakce a lisování olejnatých semen (výlisky ze semen řepky olejné), síran amonný, močovina, fosforečnan amonný, chlorid draselný, oxid hořečnatý, síran železnatý, melasa (pojidlo).

Pokyny pro skladování: Skladovat uzavřené na suchém a tmavém místě. Chránit před dětmi a domácími zvířaty. Nevhazovat do kanalizace či vodních nádrží či toků. Nevhodné ke konzumaci. Při správném skladování má produkt trvanlivost několik let. Po aplikaci počítejte se změnami vlastností produktu v závislosti na teplotě, vlhkosti a půdní aktivitě.

Doporučení k aplikaci:
Okrasný trávník: 30 – 50 g/m²
Užitný trávník: 40 – 60 g/m²
Sporovní trávník: 50 – 70 g/m²
Při volbě množství hnojiva přihlédněte k zásobenosti půdy živinami, stavu půdy, závlaze a ročnímu období. Použití možné během celého vegetačního období, zvláště pak na jaře při nižších teplotách. Aplikujte rovnoměrně, závlaha trávníku v suchém období podpoří začátek účinku hnojiva.

Obsah dlouhodobého dusíku: 27 % celkového dusíku je organicky vázaný dusík PlantaCur®P56 je registrován jako přípravek k posílení rostlin u BVL v Německu.

Granulace: 2 - 4 mm

Balení: 20 kg

Výr. číslo: 1256 356

Doplňkové parametry

Kategorie: Trávníkové hnojivo
Hmotnost: 20 kg
Grafický návrh nakódoval Shoptak.cz