Lupigreen®P56 - léto

Kód: 1257356
Novinka Tip
Neohodnoceno
1 197 Kč / ks
Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení

Organicko - minerální NPK hnojivo - hnojivo na rostlinné bázi

Detailní informace

Důvěřujte nám - 40 let zkušeností
Důvěřujte nám - 40 let zkušeností
Odborné poradenství
Odborné poradenství
Zaručená kvalita všech produktů
Zaručená kvalita všech produktů

Detailní popis produktu

Lupigreen® P56 Léto 10 + 2 + 6 (+ 1) + Fe
Organicko - minerální NPK - hnojivo na rostlinné bázi

Chemické a fyzikální vlastnosti

Chemická a fyzikální vlastnost Hodnota
Organická substance OS v % 56,0
Celkový dusík N v % 10,0
Organicky vázaný dusík N v % 3,5
Celkový oxid fosorečný P2O5 v % 2,0
Celkový oxid draselný K2O v % 6,0
Vodorozpustný oxid draselný K2O v % 5,6
Celkový oxid hořečnatý MgO v % 1,0
Celkové železo Fe v % 0,4

 

  1. Organicko - minerální NPK trávníkové dlouhodobé hnojivo s organickým dusíkem pro udržovací hnojení na všech travnatých plochách a pro hnojení jiných plodin, které potřebují živiny po celé vegetační období. 

  2. Rychle působící formy dusíku zajišťují dobrý počáteční účinek a rychlé zazelenání, organicky vázaný dlouhodobý zajišťuje prodloužený účinek bez nárazového růstu. 

  3. Organicky vázaný dusík pochází z regionálně vypěstovaných surovin rostlinného původu a to z největší části z lupiny mnoholisté (Lupinus polyphyllus). 

  4. Lupina mnoholistá je ekologicky cenná rostlina, která za pomoci hlízkových bakterií přeměňuje vzdušný dusík na dusík přístupný rostlinám. Lupina roste i na chudých stanovištích, je schopná přijímat těžce dostupné fosfáty z půdy a je dobrou předplodinou. Přináší pestrost do zemědělsky obhospodařované krajiny a slouží i jako „hmyzí louka“. 

  5. Hnojivo neobsahuje podíl živočišného původu a je bez zápachu. Hnojivo není nutné po aplikaci mechanicky zapracovat či zalít. 

  6. Díky přípravku na zvýšení přirozené rezistence rostlin PlantaCur®P56 je doplňkově zlepšená vitalita a odolnost rostlin ve stresových situacích. Výživa a posílení rostlin je tak zajištěna v jednom pracovním kroku. 

  7. Obsažené železo zlepšuje tvorbu chlorofylu, a tím i zelenou barvu rostlin. 

  8. Lehce přístupná organická část hnojiva podporuje množství a aktivitu mikroorganismů, a tím i půdního života. Tímto se zlepšuje růst kořenů a odolnost rostlin. 

  9. Rovnoměrný granulát je vhodné aplikovat ručně i rozmetadlem hnojiv. Granulace zajišťuje rovnoměrné rozmístění živin.

Výchozí suroviny: rostlinné zbytky ze zemědělské podukce - lupina (Lupinus), zbytky z extrakce a lisování olejnatých semen (výlisky ze semen řepky olejné), síran amonný, močovina, fosforečnan amonný, chlorid draselný, oxid hořečnatý, sulfid železnatý, melasa (pojidlo).

Pokyny pro skladování: Skladovat uzavřené na suchém a tmavém místě. Chránit před dětmi a domácími zvířaty. Nevhazovat do kanalizace či vodních nádrží či toků. Nevhodné ke konzumaci. Při správném skladování má produkt trvanlivost několik let. Po aplikaci počítejte se změnami vlastností produktu v závislosti na teplotě, vlhkosti a půdní aktivitě.

Doporučení k aplikaci:
Okrasný trávník: 30 – 50 g/m²
Užitný trávník: 40 – 60 g/m²
Květinové záhony a záhony: 30 – 70 g/m²
Sportovní trávník: 50 – 70 g/m²


Při volbě množství hnojiva přihlédněte k zásobenosti půdy živinami, stavu půdy, závlaze a ročnímu období. Použití možné během celého vegetačního období, zvláště pak na jaře při nižších teplotách. Aplikujte rovnoměrně, závlaha trávníku v suchém období podpoří začátek účinku hnojiva.

Obsah dlouhodobého dusíku: 27 % celkového dusíku je organicky vázaný dusík PlantaCur®P56 je registrován jako přípravek k posílení rostlin u BVL v Německu.

Granulace: 2 - 4 mm

Balení: 20 kg

Výr. číslo: 1257 356

Doplňkové parametry

Kategorie: Trávníkové hnojivo
Hmotnost: 20 kg
Grafický návrh nakódoval Shoptak.cz